Kontakt

Kommunikation & Försäljning

Caroline Ernsth

Caroline Ernsth

Kommunikationsstrateg Tjänstledig

caroline.ernsth@bonnierforlagen.se

08-696 80 31

Sofia Heurlin

Sofia Heurlin

Kommunikationsstrateg (vikarierande)

sofia.heurlin@bonnierforlagen.se

08-696 87 21

Marie Björk

Marie Björk

Mediekontakt/Projektledare

marie.bjork@bonnierforlagen.se

08-696 84 76

Marie Jungsand

Marie Jungsand

Mediakontakt/projektledare

marie.jungsand@bonnierforlagen.se

08-696 84 73, 0765-42 80 74

Charlotta Larsson

Charlotta Larsson

Mediekontakt/projektledare

charlotta.larsson@bonnierforlagen.se

08-696 80 50

Hanna Lundkvist

Hanna Lundkvist

Mediekontakt/projektledare

hanna.lundkvist@bonnierforlagen.se

08-696 86 63

Clara Lundström

Clara Lundström

Kommunikationskoordinator

clara.lundstrom@bonnierforlagen.se

08 696 80 00, mobil 076 526 09 22

Göran Wiberg

Göran Wiberg

Försäljningschef skönlitteratur

goran.wiberg@bonnierforlagen.se

08- 696 80, 070-546 06 16 33

Anders Larsson

Anders Larsson

Försäljningsansvarig Facklitteratur

anders.larsson@bonnierforlagen.se

076 526 1188

Helene Antelius Eklund

Helene Antelius Eklund

Projektledare

helene.antelius.eklund@bonnierforlagen.se

08-696 84 87

Redaktion

Mattias Abrahamsson

Mattias Abrahamsson

Förlagsredaktör

mattias.abrahamsson@bonnierfakta.se

08-696 84 26

Kerstin Almegård

Kerstin Almegård

Förläggare

kerstin.almegard@bonnierfakta.se

08-696 87 89

Produktansvarig Bonnier Brands

Produktansvarig Bonnier Brands

Produktansvarig Bonnier Brands

nathalie.allwin@esterbonnier.se

08-696 81 10

Zahraa Al-Samaraie

Zahraa Al-Samaraie

Redaktionskoordinator

zahraa.al-samaraie@bonnierfakta.se

08-696 81 58

Malin Berglund

Malin Berglund

Redaktionskoordinator

malin.berglund@forum.se

08-696 81 72

Amanda Bértolo Alderin

Amanda Bértolo Alderin

Förläggare

amanda.bertolo.alderin@esterbonnier.se

08-696 81 31

Adam Dahlin

Adam Dahlin

Förlagschef och publicistisk chef

adam.dahlin@forum.se

08-696 84 64

Susanna Eriksson Lundqvist

Susanna Eriksson Lundqvist

Förlagsredaktör

susanna.eriksson@bonnierfakta.se

08-696 86 28

Lio Fridmar

Redaktionskoordinator (vik)

lio.fridmar@esterbonnier.se

0790-621765

Hanna Jacobsson

Hanna Jacobsson

Förläggare

hanna.jacobsson@bonnierfakta.se

08-696 85 24

John Häggblom

John Häggblom

Manusutvecklare med förläggaransvar

john.haggblom@forum.se

08-696 87 06

Teresa Knochenhauer

Teresa Knochenhauer

Förläggare

teresa.knochenhauer@forum.se

08-696 84 34

Eva Kruk

Eva Kruk

Förläggare

eva.kruk@bonnierfakta.se

08-696 86 38

Lisa Jonasdotter Nilsson

Lisa Jonasdotter Nilsson

Förlagsredaktör

lisa.jonasdotter.nilsson@forum.se

08-696 86 89

Per Lilja

Per Lilja

Designansvarig

per.lilja@bonnierfakta.se

08-696 81 88

Andreas Lundberg

Andreas Lundberg

Förlagsredaktör

andreas.lundberg@forum.se

08-696 87 03

Karin Lundwall

Karin Lundwall

Redaktionschef

karin.lundwall@esterbonnier.se

08-696 80 20

Thomas Lundvall

Thomas Lundvall

Förlagsredaktör

thomas.lundvall@bonnierfakta.se

08-696 86 23

Anna Paljak

Anna Paljak

Förlagsredaktör

anna.paljak@bonnierfakta.se

08-696 86 46

Martin Ransgart

Martin Ransgart

Ansvarig förläggare facklitteratur

martin.ransgart@bonnierfakta.se

08-696 84 83

Johan Stridh

Johan Stridh

Förlagsredaktör

johan.stridh@forum.se

08-696 85 23

Annika Ström

Annika Ström

Förlagsredaktör

annika.strom@bonnierfakta.se

08-696 86 99

Liselott Wennborg Ramberg

Liselott Wennborg Ramberg

Förlagsredaktör

liselott.wennborg.ramberg@forum.se

08-696 84 70

Cecilia Viklund

Cecilia Viklund

Förläggare, hälsa

cecilia.viklund@bonnierfakta.se

08-696 87 05

Linnea von Zweigbergk

Linnea von Zweigbergk

Förlagsredaktör

linnea.von.zweigbergk@bonnierfakta.se

08-696 85 13

Kerstin Ödeen

Kerstin Ödeen

Förlagsredaktör

kerstin.odeen@forum.se

08-696 84 76

Ebba Östberg

Ebba Östberg

Ansvarig förläggare skönlitteratur

ebba.ostberg@forum.se

08-696 81 22

Foreign Rights

Per Widell

Per Widell

Litterär agent för illustrerad facklitteratur

per.widell@bonnierforlagen.se

+46 8 696 8022

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress:
Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08-696 81 00

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 Östersund

E-postadress

info@bonnierfakta.se
  • Facebook
  • Instagram